jaką firmę budowlaną polecacie

jaką firmę budowlaną polecacie

W jaki sposób ocenialiście wiarygodność firm z branży budowlanej i jak podchodzicie jakościowo do realizacji większych inwestycji infrastrukturalnych?

Kitas

Posty: 1

 
Mnie bawi to, że wiele ludzi chce zaoszczędzić robiąc jakieś skomplikowane prace we własnym zakresie, z sąsiadami, czy już mitycznym szwagrem, a później płacisz za poprawki dwa razy więcej niż przy standardowym zamówieniu. Już tyle razy to widziałem, a i tak dalej się dziwię.

Marioleczka

Posty: 3

 
Zlecaliśmy budowę placu z kostki brukowej powiedzmy pod długoterminowe potrzeby przemysłowe, częściowo pod magazynowanie w AnaBud. Według mnie sprawdzona firma budowlana. Mój zespół dokładnie zapoznaj się z referencjami, jeszcze przed pierwszym kontaktem. Mieliśmy naprawdę poważny budżet i poważną inwestycję, więc chcieliśmy sprawdzić, jak pójdzie przy takim zadaniu. Wywiązali się terminowo i wszystko poszło zgodnie z planem.

Marioleczka

Posty: 2

 
Niektóre firmy prowadzą ludzie bez wykształcenia budowlanego. Osobiście takich zawsze unikałem, bo nie do końca ogarniają bardziej skomplikowane kwestie.

allegrowicz65

Posty: 10

 
W Polsce panuje przekonanie, że niska cena wygrywa w przetargach, a wiadomo, co się dzieje, jeżeli buduje ktoś z najniższą stawką. Jakości nie zaznasz, a rotacja pracowników absurdalna.

Grabow12

Posty: 4

 
Umowy podpisuj i niech ktoś sprawdzi zaufany pod kątem klauzul niedozwolonych, jakie kary przewidziane za złamanie terminów. Lepiej to ustalić zawczasu. No i inwestorzy też czasami ten błąd popełniają, ze się śpieszą za bardzo. W budowlance nic na szybko nie zrobisz, na pewno niektórych rzeczy.

agdb1301

Posty: 4

 
Zależy, co robisz. Każda firma budowlana się specjalizuje w pewnym obszarze, więc to też wypadałoby uwzględnić.

PucH2

Posty: 4

 
Faktycznie dobra firma, płacą na czas, więc bez ryzyka. Teraz jest niby kryzys, ale ludzie walą po sprzęt budowlani drzwiami i oknami.

Biforr23

Posty: 6